GERİ  

TARİHİMİZ
 
1995-1996 DÖNEMİ


      Kulübümüzün U.R. 2430. Bölge 1995-1996 dönem Guvernörü İlhan Çevik tarafından, Guvernör Özel Temsilcisi Rtn. İrfan Kandemir'e ve Bahçelievler Rotary Kulübüne verilen talimatlar neticesinde gerçekleşmiştir. 

      Kulübümüz ilk 9 aday üye ile Bahçelievler Rotary Kulübü Başkanı Rtn. Kerim Sefer ve Guvernör Özel Temsilcisi Rtn. İrfan Kandemir başkanlıkları altında, Ocak 1996 ayı içinde toplantılara başlamıştır. 

     Ana Tüzük ve İç Tüzük çalışmaları neticesinde "Tandoğan Rotary Kulübü" adı altında 07.02.1996 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Masasına uluslararası İlişkiye girme yetkisine sahip statüde müracaat yapılmıştır.

     İlk Resmi toplantımız 26 Mart 1996 tarihinde 24 üye ve eşleri ile birlikte Bilkent Otel'de törenle yapıldı. Bu toplantımız; Guvernörümüz İlhan Çevik ile Bölge görevlilerinin katılımı ve kurucu Kulübümüz Bahçelievler Rotary Kulübü ile ortak toplantı şeklinde gerçekleştirildi. 
KURUCU ÜYELERİMİZ 


Yalçın Güç, Süreyya Demiröz, Osman Yaşar Bekaroğlu, Şule Bulut, Halit Levent Akbaş, Levent Bozüyük, Oya Köken, Can Çığırgan, Neşe Öztekin, E. Murat Kösereisoğlu, Tayfun Sözeren, Elçin Bayyurt, A. Turhan Şakı, Korhan Atilla, Necdet Kandemirsoy, Uğur Üremek, Şakir Babacan, Gülden Sağmanlı, Makbule Timurkutluğ, Hüsniye Altınay, Hakan Erşen, Semiha Yazgan, Kerem Oba, Akın TokatlıROTARY NEDİR?

Rotary dünyada iyi niyet ve barışın korunmasına inanan ve bu alanda hizmet veren iş ve meslek sahibi Rotaryenlerin dünya ölçüsünde birleştiği bir kuruluştur. İnsanlığa hizmet veren tüm mesleklerde, yüksek ahlak standartlarının teşvik edilmesi hedefidir.